UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Podkarpackie Centrum
Produkcyjno-Wdrożeniowe
"EKO-KARPATY"
dr inż. Jan Pąprowicz
Dział sprzedaży i e-sklep
17 779 62 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
spunbond_f4.jpg
Podkarpackie Centrum Produkcyjno Wdrożeniowe "EKO-KARPATY" dr inż. Jan Pąprowicz

Firma rodzinna mocno związana z Tarnowcem, który jest centralnym miejscem Naszej działalności oraz Głogowem Małopolskim. Firma "EKO-KARPATY" jest wiodącym specjalistą w zakresie produkcji włóknin medycznych, filtracyjnych oraz filtrów do rekuperatorów i central wentylacyjnych.

PCPW Eko-Karpaty zakład w Głogowie Małopolskim
spunbond_f4.jpg
Producent
Filtry do rekuperatorów
spunbond_f4.jpg
Producent
Filtry kieszeniowe o klasie filtracji G3 - F9

Stosowane są jako filtry wstępne lub filtry dokładne w instalacjach klimatyzacji HVAC.

spunbond_f4.jpg
Producent
Filtry powietrza silnika i kabiny do samochodów i autobusów
spunbond_f4.jpg
Producent
Filtry do odkurzaczy
AQUA VAC EINHELL KÄRCHER
BUDGET FLEX MAKITA
DE WALT GISOWATT ROWENTA i innych
spunbond_f4.jpg
Producent
Włókniny polipropylenowe typu SPUNBOND

Mających zastosowanie w medycynie i higienie, głównie przy produkcji maseczek, odzieży ochronnej oraz innych specjalistycznych artykułów medycznych.

spunbond_f4.jpg
STANDARD 100 by OEKO-TEX®

Produkowana przez nas włóknina medyczna jest bezpieczna dla skóry i zdrowia człowieka oraz przyjazna dla środowiska. W swoim składzie nie zawiera niebezpiecznych i zakazanych substancji. Potwierdza to otrzymany certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® nadawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry z siedzibą w Zurychu.

spunbond_f4.jpg
Na produkowaną włókninę medyczną posiadamy:
Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, które potwierdza że, produkt jest zgodny z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

previous arrow
next arrow

Informacje o projekcie

 

ue 950piks

 

Nazwa beneficjenta: Podkarpackie Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe „EKO-KARPATY” dr inż. Jan Pąprowicz z siedzibą w 38-204 Tarnowiec 163 realizuje projekt objęty dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, typ projektu: Prace B+R,  osi priorytetowej I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Numer umowy o dofinansowanie: RPPK.01.02.00-18-0028/17-00

Tytuł projektu: „Opracowanie technologii wytwarzana wysokoskutecznych kompozytów włókninowych filtropochłaniających do usuwania zanieczyszczeń z powietrza”

Opis Projektu/Cele projektu/Planowane efekty:

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania, wysokoskutecznych kompozytów włókninowych filtropochłaniających. Zostaną opracowane kompozytowe filtry wysokoskutecznej filtracji na bazie włókien polimerowych, charakteryzujące się wysokimi właściwościami sorpcyjnymi zanieczyszczenia z powietrza oraz aktywnością biobójczą i efektem samooczyszczenia.

Planowane efekty: Planowane w pracach B+R produkty będą się różnić zakresem działania i funkcjonalności w stosunku do obecnie produkowanych. Produkty te będą wielofunkcyjne o wysokoefektywnych właściwościach filtropochłaniających, przez co będą zdolne jednocześnie do kompleksowego oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń organicznych, nieorganicznych, drobnoustrojów (bakterii, grzybów) i wirusów, równocześnie będą posiadały właściwości samoczyszczące, które wydłużą ich trwałość i funkcjonalność użytkową wymienionych powyżej właściwości/funkcjonalności. Wynikiem pracy będą nowo opracowane filtry do różnych przeznaczeń, będą to kompozytowe filtry do klimatyzacji samochodowej, kompozytowe filtry do AGD, kompozytowe filtry do systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Wartość projektu: 9 447 351,86 zł, Dofinansowanie projektu z UE: 5 967 627,49 zł

 

ue 950piks