UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Podkarpackie Centrum
Produkcyjno-Wdrożeniowe
"EKO-KARPATY"
dr inż. Jan Pąprowicz
SPUNBOND nonwovens
Ewelina Pąprowicz  
00 48 508 153 562
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
spunbond_f4.jpg
o Nas:
Podkarpackie Centrum Produkcyjno Wdrożeniowe "EKO-KARPATY" dr inż. Jan Pąprowicz

Firma rodzinna mocno związana z Głogowem Małopolskim i Tarnowcem, który jest centralnym miejscem naszej działalności. Grupa "EKO-KARPATY" z doświadczonymi pracownikami jest europejskim graczem i wiodącym specjalistą w zakresie produkcji włóknin medycznych i filtracyjnych oraz filtrów HVAC. Jednocześnie, jako firma rodzinna, cenimy praktyczność i pomysłowość Naszych pracowników. To właśnie te połączenie wyróżnia Nas jako pracodawcę i określa codzienną pracę w firmie EKO-KARPATY.

spunbond_f4.jpg
Jesteśmy producentem:
Włóknin polipropylenowych typu SPUNBOND,

mające zastosowanie w medycynie i higienie. Głównie przy produkcji maseczek, odzieży ochronnej oraz innych specjalistycznych artykułów medycznych.

spunbond_f4.jpg
Naszej produkcji włóknina spełnia wymagania:
STANDARD 100 by OEKO-TEX®

Produkowana prze Nas włóknina medyczna jest bezpieczna dla skóry i zdrowia człowieka oraz przyjazna dla środowiska. W swoim składzie nie zawiera niebezpiecznych i zakazanych substancji. Potwierdza to otrzymany certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® nadawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry z siedzibą w Zurychu.

spunbond_f4.jpg
Na produkowaną włókninę medyczną posiadamy:
Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, które potwierdza że, produkt jest zgodny z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

spunbond_f4.jpg
Jesteśmy producentem:
AGROWŁÓKNINY wiosenej i zimowej

Jesteśmy producentem agrowłóknin przeznaczonych do zabezpieczenie roślin przed przymrozkami, palącym słońcem, gradobiciem i porywistym wiatrem.

previous arrow
next arrow

O nas

ekokarpaty bigPodkarpackie Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe EKO-KARPATY powstało w 1993 r. na terenie upadłej Spółdzielni Usług Rolniczych w Tarnowcu k. Jasła. Początkowo produkowało filce i bardzo proste włókniny filtracyjne, ale wraz z rozwojem zakładu, wdrażaniem nowych technologii, zakupem nowych maszyn i urządzeń rozszerzało gamę produkowanych wyrobów.
W ciągu 27 letniej działalności PCPW EKO-KARPATY cały czas inwestując w swój rozwój, rozwinęło się w nowoczesne, prężne i wielozakładowe przedsiębiorstwo ( zakłady zlokalizowane w Tarnowcu, Boguchwale i Głogowie Małopolskim), wykształcając swoją specyfikę i unikalny na polskim rynku charakter bardzo aktywnego innowatora, twórcy i współtwórcy wielu nowoczesnych technologii, twórczo i aktywnie współpracującego z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi.  Aktywnie działamy w Stowarzyszenie Włókienników w Polsce, Izbie Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie oraz nowo powstałej w Polsce Centrum Zaawansowanych Technologii „Człowiek, środowisko, antyterroryzm-ochrona przed skażeniami” powołanym przez WICHiR w Warszawie oraz GIG w Katowicach, do którego należą największe instytuty w Polsce i nieliczni przedsiębiorcy.

 

 Wdrożone projekty:

 • pierwsze w Polsce uruchomienie produkcji włóknin ściernych, proj. cel. FSNT-NOT wyk. z ATH w Bielsku Białej 2003r.
 • linia technologiczna do produkcji włóknin sorpcyjno węglowych proj.UE„Eko-Karpaty” 2001r.
 • uruchomienie produkcji włóknin napylanych węglem aktywnym, proj. cel. FSNT-NOT wyk. „Eko-Karpaty” 2005r.
 • uruchomienie produkcji włóknin antypoślizgowych, proj. unijny „Eko-Karpat” 2005r.
 • uruchomienie produkcji mat pochłaniających oleje, o bardzo wysokiej chłonności, proj. cel. FNT-NOT wyk. „Eko-Karpaty” 2005r.
 • uruchomienie produkcji padów czyszczących proj. cel. FSNT-NOT wyk „Eko-Karpaty” 2007r.
 • ekologiczne włókninowe kompozyty czyszczące proj. cel. FSNT-NOT wyk. „Eko-Karpaty”2007r

Obecnie firma realizuje opracowanie technologii do wdrożenia innowacyjnej pierwszej w Polsce nanowłóknin do filtracji(proj. cel. FSNT-NOT nr ROW-II-361-2008 na nanofiltry do AGD), i projekt celowy na nanowłókninyobuwnicze ROW-II-376-2008. oraz wykonuje badania w ramach projektu rozwojowego nr. R 08 031 01 pt. „Materiały z aktywnych włókien i nanowłókien węglowych”; tworząc w ten sposób nowy na polskim rynku segment wyrobów o najwyższym z dostępnych obecnie na świecie zabezpieczeniu antygrzybicznym, antybakteryjnym i antyalergennym. 

 
Dorobek przedsiębiorstwa stanowi:
 • 6 patentów, 3 zastrzeżone wzory użytkowe, 
 • 3 znaki know how, kilkadziesiąt publikacji,
 • 14 projektów badawczych i unijnych wdrożonych,
 • 15 atestów i certyfikatów
 • około 300 wdrożonych wyrobów własnymi technologiami,
 • posiada szereg nagród: „Lider Podkarpacia”, „Wiarygodna firma Województwa Podkarpackiego”, nagroda EQUELL, uzyskany w 2008 r. certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001.