UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Podkarpackie Centrum
Produkcyjno-Wdrożeniowe
"EKO-KARPATY"
dr inż. Jan Pąprowicz
SPUNBOND nonwovens
Ewelina Pąprowicz  
00 48 508 153 562
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
spunbondf1.jpg

Pałac książąt Lubomirskich w Głogowie Małopolskim obecnie EKO-KARPATY z-d Technitex

OdtwórzPlay

Film „Pałac książąt Lubomirskich” jest pierwszym z cyklu „Głogowska ścieżka historyczna”. Cykl będzie przybliżać różne ciekawe miejsca w naszej gminie. Pierwszy odcinek bierze na warsztat najstarszy murowany budynek na terenie gminy Głogów Małopolski, którym jest dawny pałac Lubomirskich. Został on zbudowany w latach 1725-1727 jako siedziba głogowskiej gałęzi tego książęcego rodu. Jako rezydencja służył do końca XVIII w. Później, po wymarciu głogowskich książąt, pałac został oddany w użytkowanie armii austriackiej. Stacjonował w nim szwadron jazdy c. k. wojska. Zmienne koleje losu sprawiły, że na początku XX w. ulokowano w nim zakłady włókiennicze, zmieniając charakter z rezydencjonalnego na przemysłowy. Taką funkcję pełni on do dzisiaj, ale warto pamiętać o bogatej przeszłości tego obiektu. Film prezentuje ją w ciekawy sposób.

zródło: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Małopolskim

EKO-KARPATY Zakład Technitex

o Nas
Początki zakładu w Głogowie Małopolskim sięgają roku 1917, kiedy to powstała Przędzalnia Lnu i Konopi. W latach 70-tych firma zmieniła nazwę na Technitex - Zakład Technicznych Wyrobów Włókienniczych. W roku 2000 zakład został sprywatyzowany i obecnie działa w ramach Grupy Podkarpackie Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowe "EKO-KARPATY". W Technitex-ie została utrzymana tradycyjna produkcja przędzin i tkanin technicznych oprócz tego profil produkcyjny przedsiębiorstwa jest systematycznie poszerzany o nowe wyroby. Najważniejsze z nich to uruchomione pod własną marką filtry samochodowe BJP FILTER oraz włókniny i filtry z węglem aktywnym.
Odbiorcy naszych wyrobów doceniają naszą bogatą 100 letnią tradycję, duże doświadczenie na rynku, wysoką jakość wyrobów i usług, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, a duży potencjał  innowacyjności czyni z nas cenionego partnera dla szeregu renomowanych placówek naukowo-badawczych.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.