Kompozyt filtracyjno-pochłaniający - producent
Kompozyt filtracyjno-pochłaniający - producent
Dynamiczny postęp naukowy i techniczny w sposób niezamierzony powodują wzrost zagrożenia alergennego ludności. Rosnące zanieczyszczenie powietrza związkami organicznymi i nieorganicznymi zmusza do poszukiwania coraz to skuteczniejszych filtrów zdolnych do usuwania tych zanieczyszczeń w celu ochrony człowieka przed alergiami, szeregiem chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworowych. Obowiązek ochrony człowieka i środowiska również wymaga stosowania do oczyszczania powietrza kompozytowych materiałów filtracyjnych o wysokiej skuteczności, zdolnych do usuwania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych.
Stosowanie filtrów do sprzętu ochrony dróg oddechowych, klimatyzacji w samochodach, w instalacjach wentylacyjnych, odkurzaczach i innych urządzeniach przez człowieka jest niezwykle ważne dla jego zdrowia. Z uwagi na to, że w środowisku codziennego życia i pracy narażony jest na szkodliwe działanie smogu miejskiego, różnorodnych par, pyłów i dymów zagrażających jego zdrowiu, a nawet życiu. Ze względu na rodzaj zagrożenia czynniki te można zaklasyfikować do rakotwórczych, pylicotwórczych, alergizujących, drażniących. Pyły, jak również gazy i pary, oraz zanieczyszczenia pochodzenia organicznego szczególnie o wymiarach nanometrycznych mieszają się doskonale z wdychanym powietrzem i przedostają się do obszaru wymiany gazowej płuc człowieka, powodując różne schorzenia, w tym nowotwory. Ochrona człowieka, a także środowiska naturalnego przed szkodliwym działaniem różnego rodzaju pyłów i dymów toksycznych wymaga stosowania coraz skuteczniejszych materiałów filtracyjnych.
Z powyższych powodów wdrożono do produkcji kompozytowe wysokoskuteczne materiały filtracyjno-pochłaniające.
Charakterystyka:
- kompozyty filtracyjno-pochłaniające powstały na bazie włókien polimerowych i sorbentów.
- pozwalają na kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń organicznych jak i nieorganicznych, w ten sposób tworząc skuteczne bariery dla ochrony zdrowia człowieka.
- charakteryzują się wysokimi właściwościami usuwania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych oraz drobnoustrojów (bakterii, grzybów) i wirusów z powietrza
- posiadają właściwości samoczyszczące, które wydłużają ich trwałość
Zastosowanie:
Kompozytowe materiały filtracyjno-pochłaniające mają zastosowanie do produkcji różnych grup wyrobów np.
- filtrów kieszeniowych,
- filtrów do urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych,
- filtrów kabinowych,
- filtrów do urządzeń artykułów gospodarstwa domowego (AGD) w tym do odkurzaczy, okapów kuchennych, frytkownic, lodówek.
Oferta - parametry techniczne:
- Szerokość kompozytu filtracyjno-pochłaniającego do 1 800 mm.
- Ilość naniesionych sorbentów zawiera się w przedziale 10-60%
- Gramatura w zakresie 150-400 g/m2.
- Grubość w zakresie 3-10 mm.
Kompozyt filtracyjno-pochłaniający