UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Podkarpackie Centrum
Produkcyjno-Wdrożeniowe
"EKO-KARPATY"
dr inż Jan Pąprowicz
  •  13 442 40 15 Z-d Tarnowiec
  •  17 851 78 11 Z-d Technitex

PGM | Polska Grupa Motoryzacyjna

9 listopada 2016 w Sędziszowie Małopolskim została powołana Polska Grupa Motoryzacyjna – pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające wyłącznie krajowych producentów z branży. Inicjatorem i Prezesem Zarządu PGM jest Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów S.A. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski.
Stowarzyszenie skupia głównie firmy z regionu podkarpackiego, który uważany jest za lidera branży motoryzacyjnej w Polsce. Elementem wyróżniającym Polską Grupę Motoryzacyjną spośród innych stowarzyszeń branżowych jest fakt, że w jej skład wchodzą tylko przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. Wśród firm założycielskich PGM, oprócz PZL Sędziszów, są również: PIMOT, czyli Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Sanok Rubber Company SA, PELMET S.J., SPLAST Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Wdrożeniowe NABOR Grażyna Naborczyk, Grupa EKO-KARPATY, Prywatny Ośrodek Maszynowy, GUMAT Róg Pawlikowski S.J., JASŁOMET PPH Furtek-Lipiecki Sp. J. Ich wspólnym celem jest chęć produkowania i sprzedaży wyrobów motoryzacyjnych pod własną, polską marką.

 

źródło: http://pzlsedziszow.pl/na-podkarpaciu-powstala-polska-grupa-motoryzacyjna/

„Rynek części motoryzacyjnych w Polsce jest zdominowany przez duże, międzynarodowe koncerny. W podobnej sytuacji jest wielu krajowych producentów, którzy są podwykonawcami dla zagranicznych marek. Jeśli zaczniemy działać wspólnie, w ramach jednego zrzeszenia, z pewnością łatwiej będzie stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi naszych firm” – podkreśla Adam Sikorski, Prezes Zarządu PGM.

Polska Grupa Motoryzacyjna chce m.in. proponować zmiany w dziedzinie legislacji oraz rozwijać współpracę w zakresie badań i rozwoju, a także zwiększać świadomość klientów, że polskie wyroby charakteryzują się tak samo dobrą jakością jak produkty zagranicznych marek.

Siedziba organizacji znajduje się w Sędziszowie Małopolskim, a biuro w Warszawie. Szczegółowy program Stowarzyszenia PGM oraz warunki przystąpienia zostaną zaprezentowane 18 listopada na konferencji prasowej, podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.